Tíz módszer, amellyel a rendszergazdák biztosítják a vállalkozások működését

Az üzleti életben sok mindent természetesnek tartunk, mert láthatatlanok számunkra. Miért maradnak láthatatlanok? Nos, ezt a rendszergazdáinknak köszönhetjük.
Nézzünk egy átlagos példát: minden reggel felkelsz, megiszod a kávéd, majd a számítógépedhez mész, hogy belevágj a munkába, megnézed az e-mailjeid és az aznapi teendőket. Amikor dokumentumokra van szükséged, csatlakozol a hálózathoz és letöltöd őket egy távoli szerverről, minden tökéletesen működik.
Mi történik, ha valamelyik eszközöd elromlik vagy szoftveres problémával találkozol? Küldessz egy e-mailt vagy felívod az informatikusod és az esetek többségében távolról megoldja problémáid.
Mindez úgy történik meg, hogy teljesen természetesnek tűnik. Van egy személy (vagy személyek) a színfalak mögött, aki gondoskodik arról, hogy minden hibátlanul és gördülékenyül működjön. A rendszergazdák csendben elvégzik a munkájukat, hogy Te is megfelelően el tudd végezni a feladataidat.
Itt egy lista tíz módszerrel, amellyel a rendszergazdák fenntartják vállalkozásod informatikai működését és segítik a munkád.
Jelszavak kezelése
Van, hogy időnként elrontjuk jelszavainkat, különösen egy kötelező módosítás után. Ha a céged magas biztonsági szinten működik, valószínűleg rendszeres időközönként meg kell változtatnod jelszavaidat. A rendszergazda az a személy, aki gondoskodik arról, hogy a rendszer emlékeztessen erre és meghatározza a jelszavak biztonságának szabályait.
Ők azok az emberek is, akik ha elrontod a jelszót és kizárod saját magad a számítógépből vagy valamelyik alkalmazásból, feloldják a zárolást vagy új jelszót küldenek a visszajutáshoz. Nélkülük a véletlen kulcsszó elírás vagy feledékenységünk végezetes lenne a cég működésének szempontjából.
Fájlok kezelése
Egy másik fontos dolog, amit a rendszergazdák tesznek, az a fájlstruktúra kezelése. Meghatározzák az irányelveket és eljárásokat, hogy biztosan megtaláld, amit keresel. Általában ez a struktúra egyenes, könnyen áttekinthető és mindenkinek segít a fájlok közötti eligazodásban. Az ő útmutatásuk nélkül a fájlstruktúrája a káoszba fulladhatna, így nehezebben férnél hozzá a munkádhoz szükséges dokumentumokhoz.
Figyelmeztetés és riasztás
A rendszergazdák gondoskodnak arról, hogy a kiszolgálók, vagyis a szerverek csúcsteljesítményen működjenek és riasztásokat állítanak be, hogy értesítéseket kapjanak, ha valami elromlik. Ezen megfigyelések és beállítások nélkül a szerver minden előzmény nélkül leállhat és elveszítheted a hozzáférést az összes szükséges fájlhoz. Bár a legtöbb vállalat rendelkezik biztonsági másolatokkal, fontos tudni, ha valami nem működik megfelelően, azt érdemes megjavítani, mielőtt teljesen elromolna.
Biztonsági mentések készítése
A biztonsági mentés egy másik fontos dolog, amit a rendszergazdák kezelnek. Ők hozzák létre a ritmust és gondoskodnak arról, hogy a vállalat összes adata biztonságosan legyen mentve. Ha egy kiszolgáló offline állapotba kerül, vagy zsarolóprogramok kerülnek valamelyik rendszerbe, a rendszergazda elkülönítheti a problémás fájlokat, rendszereket és a biztonsági mentés segítségével a cég dolgozóinak hozzáférést biztosít a szükséges adatokhoz.
A felhőben lévő adatokat kezelése
Fizikai szerverekről a felhőbe költözöl? A rendszergazdák ezt is nyomon követik. Ugyanolyan gondossággal bánnak velük, mint az előttük lévő fizikai szerverekkel. Akár migrál, akár egy ideje a felhőben tartózkodik, a rendszergazdák gondoskodnak arról, hogy láthassa, mi történik és továbbra is a megszokott sebességgel működjön minden használt funkció. Az alkalmazások működésének biztosításától a használat felügyeletéig ők kezelik a felhőszolgáltatásokat és mindent megtesznek az optimális működésért.
Rendszerszabályzatok és eljárások létrehozása
Az igazság az, hogy szabályok és eljárások nélkül elvesznénk. Természetesen mindez kissé bürokratikussá válhat, de megóv minket a balesetektől és azoktól, akik információkat akarnak ellopni tőlünk vagy kárt akarnak tenni a rendszerünkben. A hálózat kezelésének precíz megtervezésével a rendszergazdák gondoskodnak a hálózat biztonságáról. Ennek nagyon fontos eleme, hogy kit és mikor engedjenek be a céges hálózatunkba. Fontos annak biztosítása is, hogy egyes kollégák hozzáférjenek a saját fájljaikhoz, de esetleg más osztály nyilvántartásaihoz nem, ez is segít megőrizni a biztonságot.
Szoftverek és frissítések telepítése
Lehet, hogy ez unalmasnak hangzik, de hihetetlenül fontos a frissítések telepítése. Amikor megjelenik egy nagy frissítés, a lehető leggyorsabban el kell juttatnia mindenkihez, különben komoly biztonsági hibáknak vagy egyéb sebezhetőségeknek lehet a vállalkozásunk kitéve. A frissítések legtöbbször javítják számítógépeink működését és biztonságban tartják azokat. A rendszergazdák gondoskodnak arról, hogy a frissítések készen álljanak a közzétételre és minden szoftverünk megfelelően működjön.
Biztonság kialakítása
Amint azt a fentiek mindegyikénél láthattad, a biztonság az egyik legfontosabb a rendszergazdák számára. Beállítják a hálózatot és megbizonyosodnak a biztonságáról. Olyan folyamatokat hoznak létre, a jelszavaktól a hozzáférésekig, amelyek védik vállalatod működését. Munkájuk megóvja céged a külső támadásoktól. Bár kívülről nézve unalmasnak tűnhet, ügyelnek arra, hogy ha valaki mégis megpróbálna besurranni, ne jusson messzire.
Helyreállítási tervek létrehozása
A rendszergazdák nem csak a pillanatot várják, hanem a lehetséges jövőt is figyelemmel kísérik. Arra gondolnak, hogy „mi lehet a baj” és terveznek. Kitalálják, mit tegyenek, ha megtörténik az elképzelhetetlen. A természeti katasztrófáktól a biztonsági megsértésekig ők irányítják a helyzetet és kitalálják, mi lesz a következő lépés.
Reagálás az eseményekre
Mi történik abban az esetben, ha bekövetkezik az, amit reméltél, hogy soha nem fog megtörténni? Nos, a rendszergazda végrehajtja a helyreállítási terveit és megoldja a problémát. Kijavítja a károkat és elhárítja a még fennálló problémákat, majd megakadályozza, hogy újra megtörténjen.
Ha az Ön vállalkozásának is szakképzett, jól együttműködő rendszergazdákra lenne szüksége, keressen minket bizalommal!