A home office elengedhetetlen számítástechnikai kellékei

Előző home office témával foglalkozó blogbejegyzésünkben a leggyakrabban használt irodai kellékekkel foglalkoztunk, azonban van egy még fontosabb témakör az otthoni munkát végzők számára, ez pedig a megfelelő számítástechnikai eszközök kiválasztása.
A következőkben összegyűjtöttük a leggyakrabban használt számítástechnikai eszközöket, perifériákat, amelyek elengedhetetlenek a produktív otthoni munkavégzéshez.
1. Monitor
Amennyiben asztali számítógépünk van, akkor elengedhetetlen eszköz a monitor, ha notebookot használunk, akkor pedig mindig jól jön egy második, nagyobb méretű megjelenítő. Táblázatok kezeléséhez, kódoláshoz, képek szerkesztéséhez mindenképp ajánlott eszköz, azonban érdemes kicsit beleásnunk magunkat a monitorok paramétereibe vásárlás előtt, hogy meggyőződjünk arról, hogy a választott monitor tulajdonságai megfelelnek ahhoz a tevékenységhez, amihez választjuk. Grafikai, tervezési munkákhoz érdemes nagy felbontású, nagy színtartományú, legalább 27" kijelzőt választanunk, ezzel szemben ha játszani is szeretnénk, akkor fontos lehet a kis válaszidő és a képfrissítési ráta is. A kényelmi funkciókat is érdemes figyelembe venni, a monitor magasságának állítása, forgathatósága vagy dönthetősége elsőszámú szempont, ha naponta több órát ülünk előtte.
2. Billentyűzet
A megfelelő billentyűzet kiválasztása talán ugyanolyan bonyolult feladat, mint a tökéletes monitor megtalálása. Ha keveset gépelünk, akkor választhatunk olcsóbb irodai billentyűzeteket, azonban ha használnánk multimédiás feladatokra vagy játékra is, akkor érdemesebb a magasabb vagy prémium kategóriákban nézelődnünk. Az utóbbi években nagy népszerűségnek örvendenek a mechanikus billentyűzetek is, ezek a kapcsolókban különböznek a normál társaiktól. A tartósság, személyre szabhatóság és a kiváló gépelési élmény miatt választják sokan a mechanikus modelleket. A kategória választáson felül még döntenünk kell arról is, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli, angol vagy magyar kiosztású, illetve numerikus résszel rendelkező legyen-e az új billentyűzetünk.
3. Webkamera
Az online meetingek elengedhetelen kelléke. Ha nincs beépített kamera a notebookunkban (vagy van, de kis felbontású), úgy mindenképp szükségünk lesz egy külső kamerára, hogy részt tudjunk venni az online platformokra szorult értekezleteken. A webkamera kiválasztásánál a fő szempont a felbontás, illetve az, hogy rendelkezik-e mikrofonnal vagy külön kell még hozzá beszereznünk hang átvitelére alkalmas eszközt.
4. Router
Nagyban rontja a munka hatékonyságát és tempóját, ha instabil az internet kapcsolatunk és a problémák oka nem a szolgáltatónál van, hanem az általálunk használt hálózati eszközökben. Router választásnál érdemes átgondolni, hogy milyen eszközökkel és milyen módon szeretnénk csatlakozni, illetve, hogy mekkora lefedettségre van szükségünk a lakáson belül, mivel nincs is annál bosszantóbb, mint amikor valamelyik munkához használt eszközünkön folyamatosan szakadozik vagy lassú az internet kapcsolat.
5. Nyomtató
Sok vállalkozás nem állt még át teljesen a digitális dokumentumkezelésre, így ha tartósan otthonról dolgozol, szükséged lesz egy nyomtatóra is. Kis mennyiségű nyomtatáshoz nem szükséges a hatalmas irodai multifunkciós gépekből választanod, de érdemes néhány paramétert megnézni a vásárlás előtt. Fontos jellemző lehet, hogy rendelkezik-e a nyomtató wifis vagy bluetoothos nyomtatási lehetőséggel, ha nem akarunk a szobán átfutó kábeleket látni. Illetve, ha szeretnénk a családi fotókat is kinyomtatni, akkor érdemes olyan eszközt választanunk, ami fotónyomtatásra is alkalmas.
Természetesen a felsorolt eszközök beszerzésén csak abban az esetben kell gondolkodnod, ha már rendelkezésedre áll a munkához szükséges notebook vagy PC, de ezek kiválasztásáról egy későbbi, hosszabb terjedelmű blogbejegyzésben foglalkozunk majd.